fbpx

Jak zapisać dziecko do Żłobka?

 • Jak zapisać dziecko do Żłobka
  z dofinansowaniem Urzędu Miasta?

  5 prostych kroków

 • Poradnik – krok po kroku procedura zapisu dziecka do Żłobka

  Pytanie to stawia sobie a także zadaje nam czy to osobiście czy mailowo lub telefonicznie wielu rodziców. Postanowiliśmy więc stworzyć dla Was prosty poradnik.

   

  Na początek jednak ważna informacja. Aby otrzymać dofinansowanie z Urzędu miasta Poznania należy spełnić trzy warunki:

  1. Obydwoje rodziców na dzień zapisania dziecka do Żłobka muszą wskazać jako miejsce zamieszkania miasto Poznań.
  2. Obydwoje rodziców musi rozliczać się w Urzędzie Skarbowym w Poznaniu.
  3. Dziecko musi mieć wymagane szczepienia ogłoszone przez Ministra Zdrowia.

   

  W przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko w zeznaniu rocznym musi być wskazane, że rozliczają podatek w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

 • Wystarczy 5 kroków by zapisać dziecko do Żłobka:

  Krok 1

  Nasz Żłobek jest dofinansowany z Urzędu Miasta Poznania, dlatego też pierwszy krok w procesie rekrutacji to wypełnienie wniosku w systemowej obsłudze rekrutacji Nabór 2018

  Oto link do strony z wnioskiem:

  https://nabor.pcss.pl/poznan/zlobek/start

   

  Krok 2

  Po wypełnieniu wniosku w systemie, należy go wydrukować i dostarczyć do placówki pierwszej preferencji. Jeśli wybiorą Państwo Żłobek Stumilowy Las, wówczas to do naszej placówki dostarczają Państwo wniosek.

 • Krok 3

  Placówka pierwszej preferencji po otrzymaniu wniosku, zatwierdza go w systemie naboru. Wówczas wniosek pojawia się na liście oczekujących na przyjęcie do Żłobka.

   

  Krok 4

  Gdy pojawia się wolne miejsce, placówka informuje kolejno osoby z listy o możliwym zapisie do Żłobka. Na tym etapie otrzymują Państwo do wypełnienia kartę zgłoszenia dziecka do żłobka oraz ankietę zgłoszenia dziecka dla położnej. Dostarczają Państwo takżę pierwszą stronę PIT wraz z pieczątką wpływu do Urzędu Skarbowego lub Urzędowego Potwierdzenia Odbioru.

   

  Krok 5

  Żłobek na podstawie dostarczonych danych przygotowuje umowę w dwóch egzemplarzach. Po podpisaniu umowy następuje przyjęcie dziecka w systemie w miesiącu obowiązywania umowy. Teraz pozostało już tylko omówić z opiekunem prowadzącym grupę etapy adaptacji dziecka w Żłobku.

 • Zapisy już trwają!