fbpx

Kadra przedszkola

Stumilowy Las - ul. Jeleniogórska 1/3b

Nasza kadra

Sercem każdego miejsca są ludzie. My to wiemy, dlatego stawiamy na najlepszych.

Ciocia Klaudia

Dyrektor

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. „Nie ma dzieci – są ludzie.” – te słowa Janusza Korczaka są zdecydowanie jednymi z moich ulubionych, ponieważ „czuję” je nie tylko sercem, ale tez rozumem.
W sumie już od nastoletnich lat wiedziałam, ze pedagogika to jest coś co będzie mnie w życiu napędzało i dawało radość. W tym celu będąc w liceum ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego i aktywnie uczestniczyłam w różnego rodzaju obozach, które były dla mnie takim pierwszym sprawdzianem umiejętności społecznych a w kolejnych latach zanim ukończyłam studia, byłam nianią, opiekując się maluchami w różnym wieku. Collegium da Vinci było moja pierwszą uczelnią, gdzie ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkola a także opiekuńczo-wychowawcza, jednak wciąż było mi mało i w myśl tego, ze nauczyciel uczy cale życie realizowałam różnego rodzaju kursy, szkolenia z zakresu nowoczesnych metod i technik pracy z dzieckiem, metodyki nauczania, zarządzania oświata czy też różnych zabaw ruchowych i muzycznych oraz wiele innych. W zeszłym roku ukończyłam studia z zakresu pedagogiki specjalnej a także diagnozowania oraz terapii dzieci ze spectrum autyzmu. W chwili obecnej bardzo bliski jest mi temat zaburzeń integracji sensorycznej wśród najmłodszych.
Nauczycielem i dyrektorem przedszkola i żłobka jestem od kilku lat i przyświeca mi zasada wzajemnego porozumienia i wsparcia w każdym aspekcie, zarówno jeżeli chodzi o maluchy jak i o rodziców a metody pracy dostosowuje do możliwości rozwojowych dziecka, jego mocnych stron, talentów, po to, aby każde z nich mogło zobaczyć to co jest w nim najlepsze. Być może dzięki temu już w przedszkolu „narodzi” się przyszły naukowiec czy też sportowiec. Odkrywanie każdego dnia z dziećmi jest nową przygoda, nauką i ogromną radością, dlatego jako pedagog czerpie z tego garściami. Niepohamowana ciekawość dziecka, jego spontaniczność i uśmiech jest najpiękniejszym co możemy od niego dostać, dlatego pamiętajmy -“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Ciocia Maja

Nauczyciel

Jestem absolwentką Pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam współprowadząc gromadę zuchową oraz pracując jako opiekunka. Mam ukończony kurs drużynowych ZHP oraz kurs wychowawcy kolonijnego. W miarę możliwości uczestniczę w inspirujących warsztatach oraz webinarach, które uzupełniają, odświeżają i porządkują posiadaną wiedzę. Ostatnio ukończyłam certyfikowany kurs Logorytmiki. Kończę studia na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ze Stumilowy Lasem związana jestem od 2017 roku, najpierw jako pomoc, później jako opiekun i prowadząca grupę żłobkową – Maleństwa.
W młodszej grupie przedszkolnej Puchatki zaczęłam rozwijać się jako nauczyciel. W pracy nauczyciela przedszkolnego fascynują mnie zmiany jakie zachodzą w moich podopiecznych, ich niepowtarzalność oraz dziecięca szczerość, radość i wyobraźnia. Zawsze staram się zrozumieć motywy zachowań dzieci. Uważam że ważne jest daćdziecku miejsce, czas i wsparcie dla przeżywania emocji, zwłaszcza tych „trudnych”. W wolnym czasie sporo spaceruje, poznaje lokalną gastronomię, chodzę na koncerty, jestem częstym gościem polskich teatrów muzycznych. Chłonę smaki, zapachy, dźwięki i kolory życia. Staram się żyć wg. Idei less waist.

Ciocia Joanna

Nauczyciel

Wybierając zawód nauczyciela kierowałam się wewnętrzną potrzebą poznania i zbliżenia się do świata dziecka gdyż okres dzieciństwa jest największym fundamentem w rozwoju człowieka. Nauczyciel wspierając w prawidłowy sposób rozwój młodego człowieka, może być świadkiem niezwykłych procesów i przemian, a także niejednokrotnie wpływać na nie dlatego w myśl tej zasady ukończyłam studia pedagogiczne o specjalizacji -zintegrowana edukacja elementarna z terapią pedagogiczną.
Podczas pracy najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie, rozwijały się w atmosferze miłości, szacunku i życzliwości. Bardzo angażuję się we wszystko co robię, a kontakt z maluchami sprawia mi wiele radości. Jestem osobą odpowiedzialną i empatyczną, praca jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z podopiecznymi.
Zawsze staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem. Rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności a zadowolenie i uśmiech dziecka są najlepszą nagrodą i motywacją na każdy kolejny dzień jaką można otrzymać. Dodatkowo szalenie ważne jest dla mnie uwrażliwianie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie postawy empatycznej wobec świata, zwierząt.
Radość i zabawa w nauce-to słowa klucze w mojej pracy.

Wpływ na mnie ma nie tylko otoczenie i to co wydarzy się danego dnia, ale też to czy jestem w stanie wygospodarować czas i zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie. Dotyczy to także aktywności sportowej, która jest siłą napędową mojego dnia, daje mi energię i wpływa na pozytywne myślenie.
Poza tym sport i wyzwania sportowe to adrenalina, której potrzebuję i którą wykorzystuję również w innych obszarach swoich działań. Od dziecka lubię sport i zawsze byłam aktywna, choć w zależności od możliwości, głównie czasowych, bywają okresy, kiedy ćwiczę intensywnie, ale są też takie, kiedy mam przerwę. Niestety prawie zawsze „odchorowuję” ją złym samopoczuciem i spadkiem formy, dlatego szybko wracam do gry. Ćwiczę, bo chcę i lubię. Naprawdę lubię.  Prywatnie uwielbiam zwierzęta i jestem ogromną wielbicielką wszystkich psów, nie pogardzę też dobrą kawą.
Chętnie sięgam też po pozycje literatury o tematyce obyczajowej i psychologicznej.

Ciocia Ania

Nauczyciel

Pochodzę z Poznania, tutaj też ukończyłam studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej, oraz promocji zdrowia i socjoterapii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje i uczyć się od otaczających mnie ludzi. Chcę kiedyś móc powiedzieć, że miałam swój udział w kształtowaniu lepszej przyszłości, ponieważ byłam dobrym nauczycielem, a dzieci które uczyłam zmierzyły się ze Światem dobrze to tego wyzwania przygotowane.
Fascynuje mnie przyroda, zwłaszcza zwierzęta z których dla mnie najbardziej wyjątkowym jest nasz przyjaciel pies. Z tego też powodu ukończyłam, wraz z moim czworonogiem kurs dogoterapii. Od lat uczę też dzieci języka angielskiego, który był moim głównym językiem komunikacji, podczas gdy mieszkałam za granicą. W moim dalszym rozwoju pragnę się skupić na metodach terapii i wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży.

Ciocia Magda

Nauczyciel

Jestem absolwentką Wydziału Studiów Edukacyjnych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją ścieżkę zawodową zaczęłam od pracy w klubiku. Tam nabrałam doświadczenia. Z czasem praca z dziećmi stała się moją pasją. 

Jestem nauczycielem, który bardzo szybko nawiązuje kontakt z dziećmi. Wkładam w pracę swoje serce. Dzięki zaangażowaniu zyskuję również uznanie rodziców.
Uwielbiam patrzeć jak dziecko się rozwija i poznaje świat, w który dopiero wkracza.

Dokładam wszelkich starań, aby dzieci nabrały pewności siebie, poczucia własnej wartości oraz zdobywały nowe doświadczenia. A kiedy pojawiają się na ich drodze problemy, staram się nakierować, tak aby mogli sami je rozwiązać. Uśmiech i radość dzieci sprawiają mi dużo satysfakcji. Czuję się wtedy spełnionym nauczycielem. 

Od roku jestem szczęśliwą mamą roześmianego Filipa. W wolnej chwili czytam książki, biegam i spędzać czas z rodziną. 

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.