fbpx

Żłobek - Stumilowy Las

Stumilowy Las - ul. Jeleniogórska 1/3b

Żłobek

- najważniejsze informacje

W Żłobku Stumilowy Las stawiamy ogromny nacisk na rozwój Państwa dzieci dostosowany odpowiednio do ich wieku oraz możliwości rozwojowych.

Gdzie nas znajdziecie?

Na Poznańskim Grunwaldzie, przy ulicy Jeleniogórskiej 1/3b w lokalu U3, tuż przy nowoczesnym osiedlu Przylesie Marcelin, w otoczeniu pięknej zieleni.

Żłobek posiada osobną salę z własną łazienką, dzięki czemu nasi najmłodsi mogą cieszyć się prywatnością i w pełnej swobodzie odkrywać świat.

Program edukacyjny

header_divider

Brykanie

Brykanie to zajęcia wykorzystujące metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka.System ćwiczeń w tej Metodzie wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi tj. z tzw. baraszkowania.

Podstawowe założenia Metody to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

 • świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
 • świadomości przestrzeni i działania w niej,
 • dzielenia przestrzeni z innymi dziećmi i nawiązywania z nimi kontaktu.

Korzyści płynące ze stosowania Metody Weroniki Sherborne:

 • daje pozytywne odczucie w kontakcie z innym człowiekiem,
 • wyzwala swobodę zachowań i naturalność,
 • daje okazję do rozładowania emocji,
 • daje radość i pewność siebie.

Plastusiowy pamiętnik

Rodzice nie przepadają za plasteliną, bo przykleja się do mebli, dywanu i ubioru. Platelinę za to uwielbiają dzieci!

Nic bardziej nie rozwija ich rączek jak nieustanne ugniatanie, zmienianie kształtów i nadawaniem im własnych znaczeń!

W Żłobku w szczególności dużą wagę przywiązujemy do kształtowania małej motoryki. Sprawne rączki to m.in. ładny charakter pisma w przyszłości, operowanie małymi przedmiotami, majsterkowanie i tworzenie czegoś z niczego.

Plastusiowy pamiętnik będzie zapamiętamy przez każde dziecko! Oprócz zajęć z plasteliną oferujemy dzieciom takie techniki plastyczne, jak:

 • frottage (rysowanie na różnych powierzchniach i fakturach),
 • malowanie na cukrze, filtrach do kawy, gazie, etc.
 • naklejanki,
 • nakrapianki,
 • wydrapywanki,
 • prace z użyciem płatków kosmetycznych
  i inne… pomysłów mamy tysiące!!!

Realizowany program wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci, stymulując ich naturalny rozwój.

header_divider

Język angielski

Sala zabaw maluchów jest wypełniona po brzegi zabawkami i pluszakami. Dzieci bawią się używając języka angielskiego. Ze specjalnie przygotowanych płyt z wierszykami i piosenkami odsłuchują materiał dostosowany do swojego wieku tak, aby rodzice mogli z łatwością odtworzyć ćwiczenia w domu. Działamy na planie autorskim naszego przedszkola wykorzystując elementy metody Helen Doron.

Wykorzystujemy naturalne zdolności dziecka z pominięciem tradycyjnych, żmudnych sposobów nauczania, do których konieczna jest znajomość pisma. Dzięki temu język angielski poznają już kilkumiesięczne maluchy.

Blok zabawowy

Edukacja to bardzo ważna sprawa, ale maluchom najbardziej potrzebna jest zabawa! I to swobodna zabawa!

O wartości zabawy nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej wiedzą o tym dzieci, które bawią się niemal od urodzenia.  Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. To najlepszy czas do przekazania naszym dzieciom, że są kompetentne i wartościowe.

Aby zaspokoić naturalną potrzebę zabawy dajemy im uwagę i przeróżne zabawki, w tym takie, które trudno mieć w domu (np. laserowe warkoczyki).

Bajki Mądrej Sowy

W naszym Żłobku nie jest łatwo się nudzić! Powiemy otwarcie: jest tu tyle ciekawej zabawy, że można się od niej zmęczyć.

Wiemy też, że każde małe dziecko (do 3 roku życia) potrzebuje drzemki lub innej formy odpoczynku. Temu właśnie służą zajęcia relaksacyjne połączone z cichym czytaniem bajek pt. „Bajki Mądrej Sowy”.

Kolorowe środy

Nie od dziś wiadomo, że kolory dodają naszemu życiu rozmaitości, dlatego w naszych żłobkach co środy ubieramy coś w wybranym kolorze, dopasowujemy pod to zajęcia, śpiewamy piosenki i urozmaicamy życie wszystkim co dodaje energii!

Podsumowanie dnia

Kochani Rodzice! Nie będzie to proste wyprowadzić dziecko ze Żłobka do domu! U nas jest bardzo, ale to bardzo ciekawie! Siadanie w kręgu pod koniec dnia jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka!

Każdy ma możliwość powiedzenia, co mu się podobało, a co nie. Ponadto podsumowanie dnia to doskonały czas na „syczaki” lub „reraki” (proste ćwiczenia logopedyczne), dzięki którym Wasze maleństwo będzie szybciej rozwijało swój aparat mowy!

Wiemy, co robimy! Jesteśmy specjalistami!

Czy wypełniłaś już wniosek Nabór – Żłobki?

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.