fbpx

Języki obce w placówkach Stumilowy Las

“Czym skorupka za młodu nasiąknie”

W placówkach „Stumilowy Las” przykładamy dużą wagę do nauki języków obcych.

Według językoznawców najlepszym okresem do nauki języka obcego jest wiek przedszkolny, czyli od trzeciego do piątego roku życia. W tym czasie trwa budowa mózgu i rozwój układu nerwowego. Wszechstronny rozwój we wczesnych latach życia pobudza tworzenie się synaps i wzmacnia wykorzystanie potencjału umysłowego.

W naszych placówkach nauka języków odbywa się przede wszystkim przez zabawę, co sprawia, że dzieci szybko i w naturalny sposób przyswajają wiedzę. Zakorzenienie choćby podstaw obcego języka w małym dziecku jest inwestycją w przyszłość, ponieważ nauka języka obcego w wieku przedszkolnym korzystnie wpływa na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka. Dzieci uczą się posługiwania się obcymi wyrażeniami językowymi, rozwijają wyobraźnię, doskonalą słuch i wymowę oraz budują pewność siebie.

W naszych placówkach zależy nam na wzmocnieniu umiejętności językowych naszych podopiecznych, dlatego mówimy do nich również w języku obcym w ciągu dnia. To pozwala dzieciom naturalnie przyswajać i rozumieć języki. Nauka języka obcego od najmłodszych lat rozwija umiejętności komunikacyjne w języku ojczystym dziecka, pomaga w nauce innych przedmiotów oraz zapoznaje dzieci z innymi kulturami, poszerzając ich horyzonty i umożliwiając porozumiewanie się z większą liczbą ludzi.

Pamiętajmy, że języki obce są nieodzownym elementem edukacji XXI wieku, dlatego zachęcamy do zapisywania swoich dzieci do naszych placówek i dołączenia do grona małych polyglotów!

 

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.