fbpx

Kadra przedszkola

Zaczarowane miejsce - ul. Milczańska 5 / lok. U1

Nasza kadra

Sercem każdego miejsca są ludzie. My to wiemy, dlatego stawiamy na najlepszych.

Ciocia Renata

Dyrektor Przedszkola i Żłobka

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – Konfucjusz

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego (1996r), nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego, autorka artykułów do prasy oświatowej i podręczników przedmiotowo-metodycznych dla nauczycieli pt. ” Dziecko w krainie matematyki” oraz „Nasza tęczowa matematyka”, laureatka ogólnopolskiego konkursu pt. „Czysty las”, laureatka konkursu na najciekawszą grę planszową, organizowaną pod patronatem pani prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz nagrody Prezydenta Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia w oświacie.

Od 2003 do 2016r. dyrektor Publicznego Przedszkola nr 79 w Poznaniu, a następnie dyrektor dwóch Niepublicznych Przedszkoli Kolumbus oraz Leonardo (2013-2016r.). W ostatnim czasie – doradca metodyczny wychowania przedszkolnego dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy nauczyciela kontraktowego oraz wieloletni dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola w Poznaniu.

Ciocia Natalia

Nauczyciel

Ciocia Romana

Nauczyciel

Posiadam licencjat profilaktyki i terapii zajęciowej z elementami art-terapii. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami pedagogiki Marii Montessori w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Jestem nauczycielem energicznym, kreatywnym i pełnym pasji do pracy z dziećmi. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, indywidualne podejście do każdego dziecka oraz tworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, które są podstawą do codziennej pracy dydaktycznej. Jestem zwolennikiem aktywnego i ciekawego spędzania czasu w przedszkolu oraz codziennego przebywania wraz z dziećmi na świeżym powietrzu. Moja pasją jest florystyka, joga, teatr i literatura dziecięca. Jako nauczyciel dwujęzyczny realizuję na co dzień projekt pt. „Dwujęzyczne dzieci”, mówiąc do dzieci w dwóch językach : polskim oraz angielskim.

Ciocia Zuzanna

Logopeda

Jestem logopedą i filologiem, ukończyłam również studia z zakresu neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Doświadczenie w pracy zdobywałam w wielu przedszkolach, żłobkach, szpitalach, fundacjach czy prywatnym gabinecie. Regularnie uczestniczę w szkoleniach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym podchodzę holistycznie, skupiając się nie jedynie na wymowie, która to jest „wisienką na torcie” w poprawnym funkcjonowaniu dziecka, ale również na poprawnej pracy mięśni, zgryzie czy postawie dziecka. Pracuję z całym przekrojem pacjentów logopedycznych: od noworodków, po osoby dorosłe, jednak to właśnie praca z przedszkolakami stanowi jedno z moich ulubionych wyzwań. Bardzo cenię sobie również komunikację z rodzicem i jego zaangażowanie w proces terapii logopedycznej, bo wierzę, że tylko wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć sukces.

Prywatnie jestem mamą uroczego dwulatka, a sporą część wolnego czasu spędzam także w stajni, gdzie opiekuję się moim koniem i uprawiam jeździectwo w dyscyplinie skoki przez przeszkody.

Ciocia Laura

Psycholog

Jestem psycholożką, która z pasją i zainteresowaniem pracuje z dziećmi i wspiera ich rodziców i opiekunów w wychowaniu.

Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i liczne szkolenia,  podnoszące mój warsztat pracy z najmłodszymi.

Pracuję w przedszkolach oraz prowadzę zajęcia rozwojowe dla dzieci w Instytucie Małego Dziecka w Poznaniu. Jestem także trenerką Familylab – organizacji szerzącej idee Jespera Juula.

Chcę wpierać rodziców i nauczycieli w tworzeniu satysfakcjonujących relacji z dziećmi. Wartości Jespera Juula od początku pracy są dla mnie drogowskazem, w kontakcie z drugim człowiekiem. Autentyczność, równa godność, a także szanowanie granic każdej osoby to dla mnie ważne elementy codzienności — zawodowej jak i prywatnej. Cenię w pracy z dziećmi ich ciekawość świata, autentyczność i otwartość na innego człowieka. Dzięki pracy z nimi sama nie gubię tych wartości w mojej drodze zawodowej. Budowanie relacji z dziećmi opieram na szacunku, respektowaniu wzajemnych granic i humorze. Podczas pracy skupiam się na połączeniu perspektywy indywidualnej z dostrzeżeniem kontekstu grupy.

Ciocia Monika

Terapeuta pedagogiczny

Pedagog Edukacji Wczesnoszkolnej i Arteterapii.
Pedagog Przedszkolny i Terapeuta Pedagogiczny.
Terapeuta ręki I i II stopnia
Jestem w trakcie studiów podyplomowych z diagnozy i terapii Integracji Sensorycznej.

Obecnie pracuję również jako terapeuta pedagogiczny w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w poznańskich przedszkolach oraz szkole.

W pracy zależy mi na pozytywnej relacji z dzieckiem oraz rodzicami. Staram się podchodzić w sposób indywidualny i holistyczny do każdego dziecka. Bliskie jest mi podejście do wychowania Jaspera Juula, pedagogika Montessori oraz porozumienie bez przemocy.

Prywatnie jestem żoną i mamą wesołej 3-latki. Lubię taniec, jogę, nordic walking oraz dobre książki.

Ciocia Iwona

Rytmika i zajęcia umuzykalniające

Dzieci mówią na mnie Pani Muzyczka, ponieważ zawsze, gdy się pojawiam w żłobku lub przedszkolu – słychać muzykę.

Jestem muzykiem instrumentalistą i wokalistką, z wykształcenia muzykologiem, a od wielu lat pracuję jako muzykoterapeutka i choreoterapeutka.

Posiadam przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne, ale przede wszystkim uwielbiam pracę z dziećmi. Jestem pasjonatką rozwoju człowieka w zgodzie ze sobą i z naturą – dlatego ukończyłam też kurs hortiterapii (terapii ogrodem).

Gram na wielu różnych instrumentach, które przynoszę na zajęcia, aby pasją tą zarażać dzieci. Posiadam ponadto wiele pozycji z instrumentarium Orffa, aby grupa mogła razem muzykować, co przynosi ogromne korzyści nie tylko rozwojowe, ale i psycho – społeczne.

Oprócz grup, uczę indywidualnie gry na fortepianie, flecie poprzecznym i flecie prostym, prowadzę emisję głosu oraz pracuję z osobami niepełnosprawnymi podczas muzykoterapii w szkole specjalnej.

W ramach realizowania moich pasji życiowych gram i śpiewam w dwóch zespołach muzycznych (Projekt Kobieta i U progu), prowadzę taniec intuicyjny i warsztaty zdrowego oddechu.

Praca z Państwa dziećmi to dla mnie nie tylko wspaniałe wyzwanie, ale też ogromna przyjemność!

Pozytywka – Rozwijające Pracownie Muzyczne dla małych i dużych

https://www.youtube.com/@Uprogu

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.