fbpx

Zajęcia artystyczno-tealtralne w przedszkolu Stumilowy Las

  • Zajęcia artystyczno-teatralne

  • Są zajęciami zorganizowanymi w przedszkolu w celu uwrażliwienia dzieci na piękno, sztukę i muzykę. Zajęcia odbywają sie cyklicznie i są w formie spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata sztuki, muzyki, teatru. W czasie tych spotkań aktorzy, muzycy, plastycy opowiadają o swojej pracy wieńcząc spotkanie koncertem, przedstawieniem teatralnym lub kukiełkowym. Do naszego przedszkola zapraszamy również aktorów z teatrzykiem cieni jak również pantomimy.

    Zajęcia artystyczno-teatralne to spotkania bogate we wrażenia i emocje. Dzięki tego typu zajęciom rozwijamy dziecięce talenty, wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój dziecka z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami, uwrażliwiamy na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych oraz społecznych, kształtujemy wrażliwość społeczną, rozbudzamy ciekawość świata.

  • Zajęcia wpływają pozytywnie na dzieci pełniąc różnorodne funkcje przede wszystkim edukacyjną, wychowawczą i terapeutyczną. Dzięki teatrowi dzieci uczą sie przeżywać trwogę, litość rozwijają w sobie empatię, uczą sie myślenia, analizowania, teatr pozwala na marzenia, zaspokaja tęsknotę za magią, fantastyką, podróżą do krainy czarów. Muzyka z kolei uczy pozwalając zrozumieć otaczający ich świat, bawi dostarczając dziecku wiele radości i frajdy, rozwija pozwalając zrozumieć, że coś jest rytmiczne, ciche lub głośne, czy że można przedstawić za pomocą melodii, wychowuje pozwalając zrozumieć świat wartości społeczno-moralnych, wspomaga rozwój emocjonalny dzięki muzyce może wyrazić swoje pragnienia, uczucia czy wyobrażenia.

    Dzieci w naszym przedszkolu uczestniczą w tych zajęciach w dwojaki sposób bierny kiedy przedszkolaki występują jako widzowie i czynny kiedy biorą udział w sztuce, czy grze na instrumencie. 

  • Zapisy już trwają!