fbpx

Kadra przedszkola

 • Doświadczeni pedagodzy

  czuwający nad dobrym rozwojem Twojego dziecka
  • Ciocia Ania
   Nauczyciel wychowawca

   Ciocia Ania

   Nauczyciel wychowawca

   Pochodzę z Poznania, tutaj też ukończyłam studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej, oraz promocji zdrowia i socjoterapii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje i uczyć się od otaczających mnie ludzi. Chcę kiedyś móc powiedzieć, że miałam swój udział w kształtowaniu lepszej przyszłości, ponieważ byłam dobrym nauczycielem, a dzieci które uczyłam zmierzyły się ze Światem dobrze to tego wyzwania przygotowane. Fascynuje mnie przyroda, zwłaszcza zwierzęta z których dla mnie najbardziej wyjątkowym jest nasz przyjaciel pies. Z tego też powodu ukończyłam, wraz z moim czworonogiem kurs dogoterapii. Od lat uczę też dzieci języka angielskiego, który był moim głównym językiem komunikacji, podczas gdy mieszkałam za granicą. W moim dalszym rozwoju pragnę się skupić na metodach terapii i wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży.

  • Dyrektor Klaudia

   Dyrektor Klaudia

   Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. „Nie ma dzieci – są ludzie.” – te słowa Janusza Korczaka są zdecydowanie jednymi z moich ulubionych, ponieważ „czuję” je nie tylko sercem, ale tez rozumem.W sumie już od nastoletnich lat wiedziałam, ze pedagogika to jest coś co będzie mnie w życiu napędzało i dawało radość. W tym celu będąc w liceum ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego i aktywnie uczestniczyłam w różnego rodzaju obozach, które były dla mnie takim pierwszym sprawdzianem umiejętności społecznych a w kolejnych latach zanim ukończyłam studia, byłam nianią, opiekując się maluchami w różnym wieku. Collegium da Vinci było moja pierwszą uczelnią, gdzie ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkola a także opiekuńczo-wychowawcza, jednak wciąż było mi mało i w myśl tego, ze nauczyciel uczy cale życie realizowałam różnego rodzaju kursy, szkolenia z zakresu nowoczesnych metod i technik pracy z dzieckiem, metodyki nauczania, zarządzania oświata czy też różnych zabaw ruchowych i muzycznych oraz wiele innych. W zeszłym roku ukończyłam studia z zakresu pedagogiki specjalnej a także diagnozowania oraz terapii dzieci ze spectrum autyzmu. W chwili obecnej bardzo bliski jest mi temat zaburzeń integracji sensorycznej wśród najmłodszych. Nauczycielem i dyrektorem przedszkola i żłobka jestem od kilku lat i przyświeca mi zasada wzajemnego porozumienia i wsparcia w każdym aspekcie, zarówno jeżeli chodzi o maluchy jak i o rodziców a metody pracy dostosowuje do możliwości rozwojowych dziecka, jego mocnych stron, talentów, po to, aby każde z nich mogło zobaczyć to co jest w nim najlepsze. Być może dzięki temu już w przedszkolu „narodzi” się przyszły naukowiec czy też sportowiec. Odkrywanie każdego dnia z dziećmi jest nową przygoda, nauką i ogromną radością, dlatego jako pedagog czerpie z tego garściami. Niepohamowana ciekawość dziecka, jego spontaniczność i uśmiech jest najpiękniejszym co możemy od niego dostać, dlatego pamiętajmy -“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

  • Ciocia Magda
   Nauczyciel w grupie Puchatków

   Ciocia Magda

   Nauczyciel w grupie Puchatków

   Jestem z wykształcenia pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem z pracą z dziećmi – absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, z poczuciem humoru. Pracę z dziećmi wykonuję z największym oddaniem i ciepłem. Kocham dzieci – z wzajemnością :). Szybko i łatwo nawiązuję z nimi kontakt. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i  satysfakcji, a także spełniam swoje marzenie zawodowe. W wolnych chwilach biegam i czytam książki.

  • Ciocia Maja
   Nauczyciel

   Ciocia Maja

   Nauczyciel

   Jestem absolwentką Pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam współprowadząc gromadę zuchową oraz pracując jako opiekunka. Mam ukończony kurs drużynowych ZHP oraz kurs wychowawcy kolonijnego. W miarę możliwości uczestniczę w inspirujących warsztatach oraz webinarach, które uzupełniają, odświeżają i porządkują posiadaną wiedzę. Ostatnio ukończyłam certyfikowany kurs Logorytmiki. Kończę studia na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ze Stumilowy Lasem związana jestem od 2017 roku, najpierw jako pomoc, później jako opiekun i prowadząca grupę żłobkową – Maleństwa. W młodszej grupie przedszkolnej Puchatki zaczęłam rozwijać się jako nauczyciel. W pracy nauczyciela przedszkolnego fascynują mnie zmiany jakie zachodzą w moich podopiecznych, ich niepowtarzalność oraz dziecięca szczerość, radość i wyobraźnia. Zawsze staram się zrozumieć motywy zachowań dzieci. Uważam że ważne jest daćdziecku miejsce, czas i wsparcie dla przeżywania emocji, zwłaszcza tych „trudnych”. W wolnym czasie sporo spaceruje, poznaje lokalną gastronomię, chodzę na koncerty, jestem częstym gościem polskich teatrów muzycznych. Chłonę smaki, zapachy, dźwięki i kolory życia. Staram się żyć wg. Idei less waist.

 • Zapisy już trwają!