fbpx

Kadra przedszkola

 • Doświadczeni pedagodzy

  czuwający nad dobrym rozwojem Twojego dziecka
  • Dyrektor Klaudia

   Dyrektor Klaudia

   Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. „Nie ma dzieci – są ludzie.” – te słowa Janusza Korczaka są zdecydowanie jednymi z moich ulubionych, ponieważ „czuję” je nie tylko sercem, ale tez rozumem.W sumie już od nastoletnich lat wiedziałam, ze pedagogika to jest coś co będzie mnie w życiu napędzało i dawało radość. W tym celu będąc w liceum ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego i aktywnie uczestniczyłam w różnego rodzaju obozach, które były dla mnie takim pierwszym sprawdzianem umiejętności społecznych a w kolejnych latach zanim ukończyłam studia, byłam nianią, opiekując się maluchami w różnym wieku. Collegium da Vinci było moja pierwszą uczelnią, gdzie ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkola a także opiekuńczo-wychowawcza, jednak wciąż było mi mało i w myśl tego, ze nauczyciel uczy cale życie realizowałam różnego rodzaju kursy, szkolenia z zakresu nowoczesnych metod i technik pracy z dzieckiem, metodyki nauczania, zarządzania oświata czy też różnych zabaw ruchowych i muzycznych oraz wiele innych. W zeszłym roku ukończyłam studia z zakresu pedagogiki specjalnej a także diagnozowania oraz terapii dzieci ze spectrum autyzmu. W chwili obecnej bardzo bliski jest mi temat zaburzeń integracji sensorycznej wśród najmłodszych. Nauczycielem i dyrektorem przedszkola i żłobka jestem od kilku lat i przyświeca mi zasada wzajemnego porozumienia i wsparcia w każdym aspekcie, zarówno jeżeli chodzi o maluchy jak i o rodziców a metody pracy dostosowuje do możliwości rozwojowych dziecka, jego mocnych stron, talentów, po to, aby każde z nich mogło zobaczyć to co jest w nim najlepsze. Być może dzięki temu już w przedszkolu „narodzi” się przyszły naukowiec czy też sportowiec. Odkrywanie każdego dnia z dziećmi jest nową przygoda, nauką i ogromną radością, dlatego jako pedagog czerpie z tego garściami. Niepohamowana ciekawość dziecka, jego spontaniczność i uśmiech jest najpiękniejszym co możemy od niego dostać, dlatego pamiętajmy -“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

  • Ciocia Asia
   Nauczyciel

   Ciocia Asia

   Nauczyciel

   Ukończyłam studia licencjackie z zakresu wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Obecnie kontynuuję moją naukę na II roku studiów II stopnia, tym razem z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej.
   Doświadczenie zaczęłam zdobywać już na studiach I stopnia, gdzie byłam członkinią koła naukowego “Liczy się człowiek”. Dzięki niemu miałam możliwość aktywnego uczestnictwa w wielu warsztatach oraz wydarzeniach -wewnątrz uczelni, jak i poza jej murami. Kolejnym etapem na mojej ścieżce doświadczeń, była praca w charakterze nauczyciela-terapeuty, która pogłębiła moją cierpliwość i otwartość do dzieci.
   Oprócz tego staram się nieustannie poszerzać moją wiedzę angażując się w kursy, webinaria, zgłębiam też wiedzę pedagogiczną przy pomocą książek i publikacji w intrenecie.

   W pracy z dziećmi towarzyszy mi myśl Alberta Einsteina: “Umysł jest jak spadochron. Najlepiej działa wtedy, kiedy jest otwarty.” Staram się dawać z siebie jak najwięcej i przekazywać moim małym uczniom pozytywne wartości. Skupiam się na pielęgnowaniu kreatywności dzieci, umiejętności rozwiązywania problemów oraz ich samodzielności. Uważam, iż są to bardzo istotne aspekty naszego życia.

   Każdy uśmiech dziecka sprawia mi ogromną przyjemność. Tworzę dobre relację z uczniem oraz daje poczucie bezpieczeństwa.

   Jestem osobą towarzyską, wolne chwile spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Prywatnie uwielbiam górskie wędrówki, czytanie książki w zaciszu domowym oraz poznawanie nowe technik relaksacyjnych.
   Każdego dnia dzieci mnie zaskakują. Ja uczę czegoś nowego ich, a one uczą czegoś mnie… i to jest piękne 🙂

  • Ciocia Natalia
   Nauczyciel wychowawca

   Ciocia Natalia

   Nauczyciel wychowawca

   Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
   Dzieci to dla mnie indywidualne jednostki, dlatego staram się dostrzegać potrzeby oraz predyspozycje każdego z nich.
   Pracuję tak, by zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, były samodzielne i wierzyły w siebie.
   Jestem osobą empatyczną o pogodnym usposobieniu, szybko nawiązuje kontakty z ludźmi, ponad wszystko cenię sobie szczerość, a przecież szczerość jest dla dzieci rzeczą całkowicie naturalną.
   Czas wolny spędzam przeważnie aktywnie uprawiając sport. Z tego też powodu ukończyłam kurs instruktora fitness. Odpoczynek przy dobrej komedii lubi filmie psychologicznym także jest mile u mnie widziany, bo grunt to równowaga w życiu 😉

 • Zapisy już trwają!