fbpx

Język angielski w przedszkolu Stumilowy Las

 • Język angielski

 • „Czym skorupka za młodu nasiąknie”

  Według językoznawców najlepszym okresem do nauki języka obcego jest wiek przedszkolny czyli od trzeciego do piątego roku życia. W tym czasie trwa budowa mózgu i rozwój układu nerwowego. Wszechstronny rozwój we wczesnych latach życia pobudza tworzenie sie synaps i wzmacnia wykorzystanie potencjału umysłowego.

  W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego odbywa sie głównie przez zabawę, bowiem dzieci bardzo szybko się uczą i w naturalny sposób przyswajają wiedzę na którą w starszym wieku muszą poświęcić więcej czasu i wysiłku, dlatego zakorzenienie choćby podstaw obcego języka w małym dziecku, kiedy nauka nie kojarzy mu się jeszcze z przykrym obowiązkiem jest inwestycją w przyszłość .

 • Korzyści płynące z nauki to przede wszystkim rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny, dzięki  zajęciom językowym dziecko buduje swoją pewność siebie w posługiwaniu się obcymi wyrażeniami językowymi oraz szeroko rozumianą kompetencję językową, oprócz tego nauka języka obcego rozwija w maluchach dziecięcą wyobraźnię doskonali słuch i umiejętność prawidłowej wymowy.

  Nauka języka obcego od najmłodszych lat rozwija umiejętności komunikacyjne również w języku ojczystym dziecka, pomaga w nauce innych przedmiotów jak również zapoznaje dzieci z innymi odmiennymi kulturami, poszerza sposób widzenia świata oraz daje możliwość porozumiewania się z większą liczbą ludzi.

  Pamiętajmy, iż języki obce są nieodzownym elementem  edukacji  XXI wieku!

 • Zapisy już trwają!