Kontakt z nami

+48 664 198 903

wyślij do nas fax:

napisz do nas e-mail:

przedszkole@stumilowy-las.pl

Zajęcia w Przedszkolu


 

  • Zajęcia programowe na podstawie podręcznika "Tropiciele" dla 3,4 i 5 latków

Tropiciele to program do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, zapewniający świetne przygotowanie do nauki czytania i pisania. To także nowa jakość w wychowaniu przedszkolnym: za pomocą fascynujących zabaw, które angażują ciało i zmysły, ćwiczymy spostrzegawczość, skupienie, słuch i mowę. Przedszkolaki już od najmłodszego przygotowują się do pisania i czytania, a wyjątkowy program wychowawczy wzmacnia ich odporność psychiczną i pomaga w integracji z grupą.

 

  • Zajęcia z j. angielskiego

W naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego odbywają się każdego dnia! Opieramy się na autorskiej, wypróbowanej metodzie nauczyciela prowadzącego. Nauka odbywa się poprzez zabawę, taniec i śpiew. Wprowadzamy również elementy języka angielskiego przez sztukę.

 

  • Zajęcia teatralnie

Kontakt dzieci z teatrem to przede wszystkim zabawa w teatr. Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie.
Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.
Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolak może  dowiedzieć się, jat powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, drama czy pantomima.
Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje. Każde dziecko w wieku przedszkolnym pragnie sukcesu i uznania. Właśnie przedszkolne zajęcia teatralne stwarzają ku temu najlepsze warunki. Dziecko wcielając się w postać przeżywa losy bohaterów literackich, utożsamia się z nimi, często naśladując ich postępowanie.

 

  • Zajęcia z rytmiki

Zajęcia rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu (czwartki i piątki) osobno dla każdej grupy.
Muzyka mocno wpływa na każdego człowieka, a najintensywniej na dzieci, dlatego tak ważne jest, aby miały z nią kontakt od lat najmłodszych. Zajęcia pozwalają przedszkolakom doświadczyć i poznać tajniki muzycznego świata poprzez zabawę, taniec, grę na instrumentach oraz śpiewanie piosenek. Zajęcia z rytmiki rozbudzają wrażliwość muzyczną i estetyczną dzieci, kształtują u dzieci zamiłowania do ruchu przy akompaniamencie muzyki lub śpiewu piosenki, rozwijają pamięć muzyczną i ruchową,pomagają wykształicić u dzieci koncentrację, uwagę i spostrzegawczość, przystosowania się do pracy w zespole, a co za tym idzie umiejętności ponoszenia odpowiedzialności za powierzone zadania oraz podwyższają samoocenę dzieci, a także rozwijają wytrwałość w dążeniu do wytyczonych celów.

 

 

Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

ul. Marcelińska 96C lok.220 ATANER 2011

Niepubliczne Przedszkole Stumilowy Las Poznań - Przedszkole dla maluchów od 2,5 roku życia do 6 lat, Twoje pociechy pod najlepszą opieką
Strona główna Oferta Nasze przedszkole Cennik Strefa dzieci Strefa rodziców Galeria Aktualności Kontakt Żłobek
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych